Przedstawiamy rewolucyjną (i rewelacyjną) metodę nauki języków obcych!

W Akademii Chili na poziomach A1 oraz A2 uczymy naszą autorską  metodą modułową. Opiera się ona na tematach ułożonych w kolejności największej przydatności w nauce języka hiszpańskiego. Po co komu umiejętność opisania swojego mieszkania, skoro nie potrafi jeszcze zamówić dania w restauracji? Większość podręczników, a co za tym idzie kursów językowych, opiera swoją kolejność na tematach zbudowanych wokół zagadnień gramatycznych – u nas jest dokładnie na odwrót 🙂 Czyli wybieramy temat i dostarczamy Ci środki językowe niezbędne do komunikacji w jego obrębie.

Jak uczymy w Akademii Chili?

Innowacyjnie

Uczymy wspomnianą metodą modułową. Skupiamy się na praktycznych aspektach języka, nie “przerabiamy podręcznika”, nie nużymy, nie „gonimy z materiałem”. Przyjmujemy, że oprócz nauki, chcesz też dobrze się bawić. Nie możemy obiecać, że będzie „bez gramatyki”, ale obiecujemy, że poznawać ją będziesz zawsze w kontekście i od razu używać w sytuacjach z życia codziennego.

Od podstaw

Na początku poznajemy “podstawy podstaw”, zagadnienia absolutnie niezbędne, jeżeli myślimy o komunikacji w języku obcym. Kolejne zagadnienia będziemy poznawali w modułach tematycznych (np. kuchnia, podróże). Głównym celem naszych zajęć jest umiejętność komunikacji, zatem będzie dużo mówienia i słuchania.

Intuicyjnie

Pozwalamy Ci samej/samemu – dedukcyjnie – dojść do reguł gramatycznych na podstawie licznych przykładów. W ten sposób o wiele skuteczniej je zapamiętasz. Oczywiście otrzymasz od lektora wszelkie dodatkowe wyjaśnienia, jeżeli tylko będziesz ich potrzebowała/potrzebował.

Skutecznie

Możesz na nas liczyć w kwestii różnych technik zapamiętywania, które sprawiają, że po prostu łatwiej przyswajasz nowe wiadomości. Poza tym, pracujemy tylko w małych grupach, a to oznacza więcej czasu na zajęciach faktycznie przeznaczonego dla Ciebie.

W miłej atmosferze

Bardzo zależy nam, aby zajęcia były dla Ciebie przyjemnością. Dlatego nie zabraknie w nich aktywności, dzięki którym rozluźnisz się i poprawisz sobie humor. A kto wie, może spotkasz też nowych przyjaciół?

Kulturalnie

Dla nas język to nie tylko słowa, ale również kontekst kulturowy. Chcemy zarazić Cię, chociaż trochę, naszą pasją do krajów, gdzie dany język jest używany.

Autentycznie

Powtarzamy się, ale to ważne: dla nas priorytetem jest komunikacja. Dlatego staramy się jak najbardziej zanurzyć Cię w konkretnych, w miarę możliwości autentycznych sytuacjach z dnia codziennego, w których możesz się znaleźć jako użytkownik języka obcego. Wybieramy zagadnienia tematyczne według klucza ich użyteczności, jeżeli tylko się da pracujemy na autentycznych materiałach, pilnujemy, byś jak najszybciej poznała/poznał najczęściej używane zwroty i wyrażenia.

Serdecznie zapraszamy!